Számítógép- és képernyőadományok vidéki iskoláknak

Projekt időtartama
2019–2022
Projekt állapota
befejezett

Az RC Dunakeszi adományt indított 2019. december 17-én Székelyföldre, 100 szett használt, de rendeltetésszerű használatra alkalmas, igényesen felújított, performens számítástechnikai eszközzel (DELL Optilex 990DT számítógép, DELL E1908FP monitor, billentyűzet és tartozékok).

Az adomány szétosztását a Rotary Club Székelyudvarhely vállalta, amelyet 6 udvarhelyszéki település iskoláihoz (Farkaslaka, Alsósófalva, Csekefalva, Firtosmartonos, Gagy, Szentábrahám és Szentkeresztbánya) juttatott el karácsonyig.

Az adományozott számítástechnikai eszközöket mintegy 1800 napközis, elemi és középiskolás diák használhatja, oktatás, művelődés, ismeretterjesztés területeken.

A projekt folytatásában, 2020. december 18-án további 50 szett számítógép és 100 darab képernyő érkezett, amelyet a székelyudvarhelyi klub tagjai saját gyűjtésből kipótoltak 37 darab számítógéppel, így a 87 darab számítógép hiánytalanul célba jutott az oroszhegyi, fenyédi, kányádi, nagygalambfalvi, bögözi és oklándi iskolákba.

A számítástechnikai eszközök a Magyar Villamos Művek (MVM) Csoport szponzoradománya.

A projekt oroszlánrészét a dunakesziek végezték, ők tisztították, újították fel, tesztelték, jogtiszta szoftverekkel látták el és csomagolták a készülékeket.

Az udvarhelyi csapat jó fél évvel a szétosztás előtt készített egy igényfelmérést az udvarhelyszéki vidéki oktatási intézményekben. Az adományok szétosztása a benyújtott pályázati kérelmek alapján történt.

A kedvezményezett tanintézmények listája:

Település
Intézmény
Kapcsolattartó klubtag
Felhasználási terület
Hány ember használja
Igényelt gépek száma
Farkaslaka
Tamási Áron általános iskola és alegységei
TAMÁS László
220 tanuló
Székelyszentlélek