Személyi jövedelemadó 3,5%

A közösség, amelyben élünk, megsegítésének lehetőségei sokrétűek és könnyen hozzáférhetőek, de ami a lényeget jelenti, az a részvétel és a tudatosság szintjén múlik. Hálás köszönettel tartozunk azoknak, akik már évek óta átirányítják jövedelemadójuk 3,5%-át a Rotary Club Székelyudvarhely részére.

A 3,5% kis összegnek tűnik, de szervezetünk számára nagy változást jelent. A jövedelemadót minden romániai adóazonosítóval (CNP) rendelkezező munkavállaló személy átirányíthatja, évente vagy havonta, a 230-as Nyilatkozat kitöltésével, amely lehetővé teszi az államnak járó bér- vagy nyugdíjadó 3,5%-ának átirányítását.

Töltse ki a 230-as NYILATKOZATOT (FORMULARUL 230) egy vagy két évre, ha volt bérből/nyugdíjból, önfoglalkoztatásból/művelődési tevékenységből, szellemi tulajdonjogokból vagy áruk használatának átruházásából származó jövedelme, ha ez utóbbiak esetében nem köteles az Egységes Nyilatkozat (Declarație Unică) benyújtására.

Ha azt szeretné, hogy mi tegyük le az Ön nevében a nyilatkozatot, esetleg Ön szeretné letenni személyesen, akkor válassza az alábbi lehetőséget:

Ha Ön szeretné sajátkezüleg feltölteni az ANAF SPV portálra a nyomtatványt, akkor válassza az alábbi lehetőséget:

* Figyelem, az űrlap megnyitásához az Adobe Reader alkalmazás szükséges!

TÖLTSE KI a kinyomtatott (hagyományos) nyomtatványt nagybetűkkel, vagy elektronikusan a számítógépén. Nem szükséges az összeget megadni (az adóintézmény a törvénynek megfelelően kiszámítja és átutalja), illetve az Adónyomtatványt sem szükséges csatolni.

KÜLDJE EL a kitöltött űrlapot az illetékes Pénzügyi Igazgatóságnak (ANAF) az alábbi módok valamelyikén folyó év május 25-ig:

• Nyomtatott formában:
    • postai úton, ajánlott levélben, átvételi visszaigazolással;
    • személyesen benyújtva a pénzügyi hivatalhoz, amelyhez tartozik;
    • vagy juttassa el hozzánk és mi letesszük ön helyett;

• Vagy elektronikus formában az ANAF SPV portálján keresztül

KÖSZÖNJÜK!