MEMBRI

Primit de la
Anul primirii
2020

Sunt originar din Miercurea Ciuc, de la Liceul Márton Áron am plecat la Facultatea de Arhitectură a Universității Tehnice din Timișoara, unde am absolvit cursul de masterat și am predat timp de trei ani. Între timp, în 2003 am petrecut șase luni la Napoli, ca student în cadrul unui schimb de studii Erasmus.

În 2009, tot împreună cu soția mea arhitectă, am înființat un birou de arhitectură în Miercurea Ciuc, sub numele 4ZET, dar în cele din urmă am întemeiat o familie în orașul natal al soției mele, Odorheiu Secuiesc. Îi creștem pe cei doi copii și continuăm profesia.

Din 2013 sunt în slujba comunității și în calitate de membru al clubului Rotary Club Odorheiu Secuiesc. Mă ocup de programul „Tangibil invizibil”.

Am fost secretar al Clubului Rotary între anii: 2017–2018.

Am fost președintele clubului între anii: 2022–2023.

Am primit Recunoașterea Societății Paul Harris de la Rotary District 2241 în 2020.