SZOCIÁLIS PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

Adománygyűjtés nagycsaládosoknak az élelmezés világnapján

Program időtartama
2016–tól kezdődően
Program állapota
évente ismétlődő
Programfelelős

Az élelmezés világnapján, 2016 október 16-án a székelyudvarhelyi Rotary Club felhívással fordult az udvarhelyszéki civil-szervezetekhez, az élelmiszert gyártó és forgalmazó vállalkozásokhoz, továbbá a jóérzésű emberekhez, hogy ezen a napon adakozzanak a nagycsaládosok részére élelmiszert.

A felhívás eredményes volt, számos vállalkozó és magánszemélyek is adakoztak friss és tartós élelmiszert, amit a Nagycsaládosok Szent József Egyesülete vett át és osztott szét tagjai között. Több mint 40 család kapott csomagot.

Ezt követően a székelyudvarhelyi Rotary Club és a helyi Vöröskereszt közösen gyűjti az adományokat a nagycsaládosok számára, minden évben az élelmezés világnapján.

Az adományok skálája és mennyisége évről évre gyarapodott, így élelmiszereken kívül már ruhaneműt, játékokat és más használati tárgyakat is hoznak az adakozók.

Az alapítvány tagjai fegyelmezetten osztják el az adományokat és nagyon hálásak az adományozóknak.