KÖZÖSSÉGI PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

Projekt állapota
folyamatban
Projektfelelős

Az Egészséges Székelyföldet Mozgalom átfogó programja, melynek fő célkitűzése, hogy az említett régióban élő emberek egészségi állapotát mérhető módon javítsa 2035-re.

Ehhez egészségnevelési információs anyagokat dolgoz ki, továbbképzőket szervez, illetve támogat, valamint anyagi nehézséggel küszködők, illetve hátrányos helyzetű személyek számára teszi lehetővé az egészségügyi ellátást.

A program során  szorosan együttműködve szakemberekkel, szakcsoportokkal, illetve egyéb szervezetekkel, olyan információs anyagokat dolgoz ki, mely egységesen elfogadható, majd ezeket elérhetővé teszi a lakosság számára digitális és nyomtatott formában.

Egyik fő célja, egy olyan adatbázis létrehozása, ahol többnyelven elérhető, aktívan felhasználható, releváns tudáshalmazt hoz létre a szakemberek és a lakosság számára.

A tömör és közérthető módon kidolgozott egészség információs anyagot orvosi rendelőkhöz, iskolákhoz és egyéb intézményekhez eljuttatva teszi elérhetővé.