PROIECTE ȘI PROGRAME COMUNITARE

Începând din 2023
Starea proiectului
în curs de pregătire

Az Egészséges Székelyföldet Mozgalom átfogó programja, melynek fő célkitűzése, hogy az említett régióban élő emberek egészségi állapotát mérhető módon javítsa 2035-re.

Ehhez egészségnevelési információs anyagokat dolgoz ki, továbbképzőket szervez, illetve támogat, valamint anyagi nehézséggel küszködők, illetve hátrányos helyzetű személyek számára teszi lehetővé az egészségügyi ellátást.

A program során  szorosan együttműködve szakemberekkel, szakcsoportokkal, illetve egyéb szervezetekkel, olyan információs anyagokat dolgoz ki, mely egységesen elfogadható, majd ezeket elérhetővé teszi a lakosság számára digitális és nyomtatott formában.

Egyik fő célja, egy olyan adatbázis létrehozása, ahol többnyelven elérhető, aktívan felhasználható, releváns tudáshalmazt hoz létre a szakemberek és a lakosság számára.

A tömör és közérthető módon kidolgozott egészség információs anyagot orvosi rendelőkhöz, iskolákhoz és egyéb intézményekhez eljuttatva teszi elérhetővé.