TAGOK

dr. SZÉKELY Pál

1979 március 11-én születtem Székelyudvarhelyen.

Iskolai tanulmányaimat (1985) a székelyudvarhelyi Tompa László általános iskolában kezdtem, ahonnan (1993) sikeresen felvételiztem a Tamási Áron elméleti líceum biológia-kémia szakára.

Tanulmányaimat a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, Gyógyszerészeti karán folytatja. A kémia mellett, a gyógyszertechnológia is felkeltette érdeklődését. 2002-ben sikeresen államvizsgáztam az utólag említett tanszéken.

A gyógyszerészi tudományhoz érzett vonzódásomnak köszönhetően, 2003 februárjától gyakornok, majd 2006-tól tanársegéd voltam a Gyógyszerészi kémia tanszéken.

2003-2005 közt mesteri diplomát szereztem üzleti menedzsmentből a Petru Maior Egyetem, Gazdaságtudományi karán.

2007-től szakgyógyszerész voltam az ipari gyógyszerészet és kozmetológia szakon.

2008-tól a gyógyszerészeti menedzsment és marketing tanszék tanársegédje, majd adjunktusa voltam.

2011-től gyógyszerészdoktor. Ugyanebben az évben feleségemmel megalapítottam a Medina Gyógyszertárat. 2014-ig párhuzamosan oktattam és vezettem a vállalkozásunkat.

2016-tól 2020-ig a Hargita megyei Gyógyszerész Kamara alelnöke voltam, ahol főleg a gyógyszerészek szakmai fejlődését tekintettem fő célkitűzésemnek.

2016-tól szervezem a Gyógyszerész Napokat, mely Magyarországon is elismert továbbképző rendezvény.

2017-ben két társammal megalapítottuk a Vitality Klinika járóbeteg rendelőket.