PROIECTE ȘI PROGRAME DE TINERET

Renovarea laboratorului de fizică al Liceului Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely

Durata proiectului
Starea proiectului
terminat

Starea laboratorului școlii nu mai era corespunzătoare pentru echipamentele de experiență valoroase, pe care le deținea.

La sugestia unui membru al clubului nostru am finanțat renovarea completă a laboratorului în 2018, costul a fost de 9500 EUR.

Rezultatele vorbesc de la sine, iar și profesorul școlii, profesorul de fizică Cseke Károly ne-a împărtășit opiniile sale:

„Ce înseamnă pentru noi sprijinul Clubului Rotary? Înseamnă crearea unui mediu educațional mai primitor și mai prietenos pentru elevi, în concordanță cu standardele secolului XXI. De asemenea ne-a permis să facem experiențe într-un mediu modern și să prezentăm colecția noastră, unică, cu valoare muzeală, spre bucuria celorlalți!”