Paul Harris Fellow

Recunoașterea Paul Harris Fellow este unul dintre cele mai cunoscute premii Rotary.

Îl poți obține în două moduri:

1. Donatorii care au contribuit cu cel puțin 1.000 USD la Fondul anual (Annual Program Fund), PolioPlus sau unul dintre proiectele umanitare Rotary vor fi recunoscuți. În acest caz, este o expresie a angajamentului financiar.
  2. Poate fi donat și de un club sau district, atunci când înseamnă un premiu de recunoaștere a ajutorului dezinteresat și a muncii umanitare.

În orice caz, este mai mult decât o distincție: este o expresie a angajamentului pe care purtătorul său îl arată față de ideea Rotary în domeniul ajutării dezinteresate și al dorinței de a face ceva pentru a face lumea noastră un loc mai bun.

Premiul constă dintr-o insignă cu poză lui Paul Harris, un medalion și o diplomă.

O persoană poate primi de mai multe ori premiul Paul Harris Fellow, ceea ce este indicat de pietrele prețioase de pe insignă.

Membrii clubului Rotary Club Odorheiu Secuiesc au primit recunoașterea exclusiv ca donație.