KÖZÖSSÉGI PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

Program állapota
évente ismétlődő
Programfelelős

2002 karácsonya előtt és szilveszterén – az Amigo & Intercost Kft. támogatásával – bort forraltunk és árultunk. A befolyt összeget teljes egészében a három magyar történelmi egyház által kijelölt rászoruló családok alapélelmiszerekkel való ellátására fordítottuk.

Ezt a gondolatot elevenítettük fel 2021-ben, amikor is a Karácsonyi Vásár alkalmával a Rotary Club Székelyudvarhely – számos Rotary klub mintájára – adománygyűjtési akciót szervezett, amelynek során az adományozókat forralt borral vagy forró teával jutalmazta.

Célkitűzésünk: pénzbeli adományok gyűjtése a projektjeink finanszírozására. Megkeresésünkre támogatott a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal a házikó biztosításával, valamint a Gondűző Étterem a forralt bor és a tea elkészítésével, továbbá boradománnyal.

A székelyudvarhelyiek nem voltak szűkmarkúak, a kezdeményezés eredményes volt, több szociális projektünk finanszírozását biztosította, ezért szándékunkban áll hagyományossá tenni a rendezvényt.

Facebook esemény:

Szentimre utca 18,