IFJÚSÁGI PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

Projekt állapota
befejezett
Projektfelelős

A RC Helsingborg-Kärnan (Svédország), a RC Wedel (Németország) és a RC Székelyudvarhely közös Global Grant projektjének célja a Csibész Alapítvány által gondozott gyermekek fogállományának állapotfelmérése és kezelése, helyi fogorvosok bevonásával, 39 200 USD értékben.

A projekt keretén belül 2019 és 2023 között a gyermekek rendszeres fogászati felmérésen és fogkezelésen vettek részt, a rossz fogak számának folyamatos csökkentése érdekében.

Emellett a projekt része volt a helyi fogorvosok felkészítése és tapasztalatcsere egy svédországi szakmai kirándulás alkalmával.

A program kezdetén végzett felmérések szerint a beavatkozásra szorult fogak átlagos értéke 5 fölött volt gyermekenként. Ez a második évben 2,3-ra csökkent, majd a harmadik évben 2,5-ös értéknél állapodott meg, összesen 3520 fogászati látogatás (felmérés és kezelés) után.