TAGOK

Adományozó
Adományozás éve
2020

Marosvásárhelyen születtem 1952. szeptember 7-én. Néhány rövid medgyesi év után Székelykeresztúron érettségiztem 1971-ben.

A brassói gépészmérnöki karon szereztem oklevelet 1976-ban. Azóta Székelyudvarhelyen lakom és a munkahelyemre 46 éve ugyanazon a kapun járok be: 19 évig a Matrica gyárba és közel 27 éve a Matplast Kft-be. Egész karrierem alatt szerszámgyártással foglalkoztam.

1981-től nős vagyok. Két fiam van: egy fogorvos és egy közgazdász. Az utóbbi vezeti most a családi vállalkozást, a Matplast Kft-t.
Büszke vagyok családomra. Nagyon örvendek, hogy nem “exportáltam”.
Székelyudvarhelyen élünk és akarunk élni, unokáimmal is.

Eddig életemet nagyon egyszerū elvek alapján éltem: van fehér és fekete, van párhuzamos és merőleges. Sem szürke, sem a srég nem elfogadható!
Nehéz volt ezen elveket betartani, sokszor nagyon drága is volt, de most 70 évesen is vállalom őket.

A Rotary Club Székelyudvarhely alapító tagja vagyok. A klub tevékenységében szervesen részt veszek: kiemelten az elitképzés programot pártolom, de a Rotary klubok közötti kapcsolatokat is szorgalmazom. A székelyföldi klubok közötti kapcsolatok szívem szerintiek és a Korona installáció magyarországi missziós útjának szervezése által az ottani klubokkal is csodálatos viszonyt ápolunk.

Rotary Club Székelyudvarhely tagjaként is a szűk pátriám érdekeit tartottam és tartom számomra kötelezőnek!

2020-ban Paul Harris Fellow elismeréssel jutalmazott a Rotary District 2241.