Tartósélelmiszer-gyűjtés a nagycsaládosoknak 2024

2024. október 13-16.

FB esemény linkje

2024. október 16. – A Kenyér és az Élelmezés Világnapja

A Kenyér és az Élelmezés Világnapja alkalmából immáron 11 éve különleges akciót szervezünk, amelynek célja a rászoruló családok támogatása. Október 16-án tartós élelmiszerek gyűjtésével segítünk a Nagycsaládosok Egyesületének, hogy a nehéz helyzetben élő nagycsaládok asztalára is kerüljön még több friss, tápláló étel.

Az akció célja:

A gyűjtés célja, hogy a Udvarhelyszéki Nagycsaládosok Egyesületén keresztül minél több rászoruló család részesülhessen a mindennapi élethez elengedhetetlen élelmiszerekből. Az összegyűjtött tartós élelmiszerekkel kívánunk hozzájárulni a családok mindennapi megélhetéséhez, különös tekintettel a gyermekekre, akik számára a rendszeres, megfelelő táplálkozás különösen fontos.

Miért fontos a részvétel?

Az élelmezéshez való hozzáférés mindannyiunk felelőssége. A rászoruló családoknak gyakran a legszükségesebb élelmiszerek beszerzése is nehézséget okoz. A közösségi összefogás révén azonban biztosítani tudjuk számukra, hogy ezen a napon, és a közelgő hideg hónapokban is gondtalanabbul élhessenek.

Milyen élelmiszereket várunk?

Az akció keretében a következő tartós élelmiszereket várjuk:

• Rizs
  • Száraz tészta
  • Konzervek (hús, zöldség, gyümölcs)
  • Liszt
  • Cukor
  • Olaj
  • Tartós tej
  • Bab, lencse, száraz hüvelyesek
  • Levesporok, instant ételek
  • Keksz, édességek