MEMBRI

Rotary
Club Odorheiu Secuiesc
Anul aderării

M-am născut în 1970, la Odorheiu Secuiesc, dar mă simt acasă în Dârjiu. Am terminat Liceul Tamási Áron.

Din 1990 am studiat inginerie mecanică la Universitatea Transilvania din Brașov, iar din 1995 am studiat managementul afacerilor la Universitatea Petru Maior din Târgu Mureș.

În 1999 am început să lucrez ca antreprenor în sectorul reparațiilor auto și al construcțiilor industriale. În prezent conduc un grup diversificat de companii, reprezentând mai multe mărci auto importante, inclusiv în domeniul turismului și al sănătății.

În calitate de membru al mai multor asociații bisericești și sportive, organizez evenimente și competiții naționale și locale.

În timpul liber îmi plac mai multe sporturi: fotbal, tenis, drumeții și off-road.

Sunt membru al Clubului Rotary din Odorheiu Secuiesc din 2011, fiind organizator de activități de agrement și excursii.