TAGOK

Díjak / Kitűntetések
Adományozó
Adományozás éve

Oroszhegyen születtem, „a világ közepén”, Székelyudvarhely közelében, 1958-ban.

A székelyudvarhelyi Tamási Áron középiskola elődjében érettségiztem.
1982-ben a Temesvári Műszaki egyetem villamosmérnöki – elektronika és távközlés – karán szerztem mérnöki diplomát.

A Kisipari Szövetkezetek Hargita Megyei Szövetségénél kezdtem dolgozni, majd a székelyudvarhelyi Matrica gyár Prototípus részlegén folytattam, utána az Országos Számítógép Javító Vállalat (IIRUC) következett, majd magáncégeknél voltam technikai vezető.

1992-től a saját vállalkozásomnál tevékenykedek, jelenleg is azt irányítom.

Részt vállaltam a székelyudvarhelyi Ati-Beta kábel televízió, majd a Digital 3 és a Star Rádió kivitelezésében, ezt követően az Astral Telecom és az UPC helyi és zonális kirendeltségének technikai igazgatója és vezetője voltam.

1994 és 2008 között a Gábor Dénes Műszaki Informatikai egyetem székelyudvarhelyi kihelyezett tagozatának a minősített oktatója voltam.

2015-től a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ (SZÉK) oktatója vagyok.

Nős vagyok, feleségem családorvos. Két gyerekünk, és jelenleg 2 unokánk van. Lányunk és vejünk műépítész, fiunk villamosmérnök.

2006-tól vagyok a Rotary Club Székelyudvarhely tagja.

5 évben a klub titkára, majd 2015-2016-ban a klub soros elnöke, később a klub pénztárosa voltam.

2020-ban Paul Harris Fellow elismeréssel jutalmazott a Rotary District 2241.