IN MEMORIAM

Belépés éve
Elhalálozás éve

IN MEMORIAM

A felcsíki származású Bíró Tibor barátunk 2001-ben csatlakozott klubunkhoz és a titkári teendőket hamarosan nagy lelkesedéssel vállalta magára.

Önkéntes feladatait ugyanolyan, rá jellemző lelkesedéssel végezte, mint annak idején a középiskolai matekfeladat-birkózást, majd a vállalkozó szövetség ügyvezetőjeként a nemzetközi szintű kiállítás-szervezést, vagy a rendszeres, elmaradhatatlan baráti focizásokat. A Venyige néptáncegyüttes tagjaként vitte Erdély színpadaira az újra felfedezett magyar népi táncokat.

A kór, mely kíméletlenül megtámadta, nem sokáig aggasztotta, mihelyt felismerte mibenlétét, megbékélt vele. Utolsó földi időszakában szívesen rendezkedett a városvégi kápolnában.

Példamutató közösségi elhivatottsága, családjának aggódó szeretete igazi rotarysta szellemet örökített ránk.

(VASS Dénes)