PROIECTE ȘI PROGRAME DE TINERET

Donarea de mese Teqball către școlile primare pentru a crea o bază de masă pentru acest nou sport

Tabelele le-am oferit următoarelor instituții cu secție de școală primară:

• Odorheiu Secuiesc
    • Colegiul Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely
    • Școala Benedek Elek
    • Școala Orbán Balázs
    • Școala Móra Ferenc
    • Şcoala Bethlen Gábor
    • Liceul de Artă dr. Palló Imre
    • Şcoala Tompa László
    • Liceul Tamási Áron

• Zona Odorhei
    • Liceul Berde Mózes, Cristuru Secuiesc
    • Şcoala Dr. P. Benedek Fidél, Bisericani
    • Şcoala Tamási Áron, Lupeni
    • Şcoala Petőfi Sándor, Dealu
    • Școala Márton Áron, Brădești
Durata proiectului
Începând din 2023
Starea proiectului
in curs de desfasurare

Vrem să popularizăm unul dintre sporturile de succes ale orașului nostru, Teqball. Întrucât în ​​orașul nostru locuiesc campioni naționali, europeni și mondiali, ei sunt modele foarte bune pentru tineret.

Am donat o masă Teqball cu trei mingi fiecărei fundații/asociații care funcționează lângă o școală primară din Odorheiu Secuiesc.

Educația este asigurată de echipa Gobé Teqball Team la Centrul Rákóczi:

• Educație teoretică, metodologie: 2 x 4 ore
  • Educație practică: 2 x 4 ore

La predarea meselor, Echipa Gobé Teqball a demonstrat toate utilizările posibile ale echipamentului.

Am solicitat conducerii școlilor să pună la dispoziție spațiul de utilizare a meselor cu posibilitate de antrenament, și să sprijine organizarea campionatului școlar în fiecare aprilie timp de cinci ani la categoriile individual, dublu și mixt băieți și fete.

Clubul nostru organizează, de asemenea, campionatul orașului cu echipa Gobé Teqball în luna mai a fiecărui an. Campionii școlii și orașului vor fi premiați de clubul nostru după fiecare eveniment.

Sperăm cu adevărat că prin această acțiune vom sprijini cu succes și acest grup de tineri din orașul nostru.

Întrucât Teqball poate fi un sport olimpic la Jocurile Olimpice de la Los Angeles din 2028, putem conta pe nașterea unui alt olimpic din Odorheiu Secuiesc.

Deoarece inițiativa a fost un mare succes la școlile din oraș, intenționăm să o extindem și la școlile din regiunea noastră, zona Odorheiului.

Căutăm susținători și sponsori!

Dacă doriți să sprijiniți acest proiect, vă rugăm să ne contactați.

• All Post
  • Uncategorized