IFJÚSÁGI PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

2002–2004
Projekt állapota
befejezett

A tatabányai és székelyudvarhelyi Rotary klubok közös gyereküdültetési programjának köszönhetően 2002 és 2004 között kölcsönösen üdültettük városaink azon 9-14 éves korú nagyon jó tanuló gyerekeit, akiknek a családjuk szociális helyzete miatt nem lett volna rá lehetőségük.

Egy busznyi gyerek érkezett hozzánk Tatabányáról és ugyanannyit fogadtak a tatabanyai barátaink is.

A vendég gyerekek elszállásolását a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor iskolában oldottuk meg, napi programot szerveztünk, kirándultak Farkaslaka, Korond, Parajd, Szováta útvonalon, csonttá fagytak a Madarasi Hargita csúcsán, fürödtek a szentegyházai strandon.

A mi gyerekeink meglátogatták a város felett magasodó Kő-hegy sziklaperemén álló Turul-emlékművet, fürödtek a Balatonban és állatkertben is jártak.

Az eltöltött hét alatt mindenki életre szóló barátságokat kötött.