VASS Dénes

Rotary
Club Székelyudvarhely
Belépés éve

Okleveles fizikus, vállalkozó vagyok. Középiskolába Székelyudvarhelyen jártam, majd Bukarestben érettségiztem 1979-ben. Kolozsvári egyetemi éveim után a Bukaresti Számítástechnikai Kutatóintézet munkatársa voltam, majd fizikus a székelyudvarhelyi Matrica gyárban.

1990-től több magánvállalat alapító társtulajdonosa voltam. Tevékenységi szakterületeim: nyomdászat, nyomdaipari gép- és kellékanyag-kereskedelem, könyv- és lapkiadás, online keresőportál.

A Rotary Club Székelyudvarhely alapítótagja vagyok, melynek elnöki tisztségét 2004-2005-ben töltöttem be.

Alapító tagja a helyi vállalkozó szövetségnek (UKKSz), majd elnöke voltam 2002-2004-ben.

Hobbijaim: amatőr néptáncolás, kórustag, az aikido mestere, távfutás.

Feleségem, Laura, elemi iskolai tanár, fiam, Balázs, egyetemi oktató matematikus, lányom, Réka, a művészeti egyetem hallgatója.