TAGOK

Rotary
Club Székelyudvarhely
Belépés éve

Csíkszépvízen születtem 1951. június 15-én.

Elemi iskoláimat Csíkpálfalván végeztem, ezt követően a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium elődjében érettségiztem, 1970-ben.

A faipari technikum elvégzése után jogi diplomát szereztem 1978-ban, a kolozsvári Babes–Bolyai Tudományegyetem nagyszebeni kihelyezett szakán.

Az egyetem elvégzése után jogtanácsosként dolgoztam a Hargita megyei Tanfelügyelőségen, majd egy talajfeljavítással és mezőgazdasági építkezésekkel foglalkozó cégnél.

1986-ban kineveztek a székelyudvarhelyi Állami Jegyzőség főjegyzőjévé, amely tisztséget 1995. november 18-ig töltöttem be. Ekkor megalakultak a magánközjegyzői irodák, innentől közjegyzőként dolgozom. Több cikluson át tagja voltam a Maros-Hargita Közjegyzői Kamara vezetőtanácsának, 2011. január 1-től a testület alelnöki tisztségét is betöltöttem.

2004-től együtt dolgozom fiammal Ferencz Tamással, aki  sikeres közjegyzői vizsgát tett 2008-ban.

2006-ban csatlakoztam a Rotary Club Székelyudvarhely csapatához, ahol alkalom nyílt magánemberként is  tenni a közjó érdekében és igaz, értékes emberek barátságát élvezni.