TAGOK

Club Székelyudvarhely
Belépés éve
Projektfelelős

1953. május 2-án születtem Oroszhegyen. Nős vagyok, 2 gyermek édesapja, 2 kisunoka boldog nagytatája.

Alapszakmám hidroépítő. 1978-tól a Hargita megyei vízügyi igazgatóság munkatársa voltam. Több vízügyi munkálat, mederszabályozás, gátépítés kivitelezésében vettem részt, majd 1986-tól a székelyudvarhelyi vízügyi kirendeltség vezetője voltam.

1991-ben céget alapítottam. Kezdetben vízügyi munkálatok kivitelezésével foglalkoztunk, majd később civil és ipari építkezésekre, valamint műemlék jellegű munkálatokra szakosodtunk. Jelenleg a gyerekeim is a cég keretein belül tevékenykednek.

2012-től vagyok a Rotary Club Székelyudvarhely tagja. Ennek elnöki tisztét is elláttam a 2020-2021 közti periódusban. A programjaim között szerepelt többek közt a “forrásvizeink hozama és minősége”. Egyik fontos projektünk az Oroszhegy község területén levő Urusos kút és környékének felújítása. Ennek a tervezését klubunk finanszírozta.