PROIECTE ȘI PROGRAME COMUNITARE

Începând din 2009
Starea programului
recurent anual

Cu ajutorul membrilor medicali ai clubului nostru, în fiecare toamnă, începând din 2009, am organizat într-un weekend, în incinta clinicii Samed-Polimed, o campanie de controale medicale gratuite în domeniile pediatrie, chirurgie și medicină internă. Pe lângă faptul, că multe persoane au cerut o opinie cu privire la bolile lor cunoscute, a fost descoperit un număr semnificativ de boli noi la pacienți, adesea grave.

Aceste campanii au oferit tuturor posibilitatea de a face un control gratuit, dar au avut și un caracter de screening. Între 50 și 80 de persoane se prezentau la un moment dat și se descopereau diabetul, hipertensiunea arterială și cancerul.

Din 2019 Clinica Vitality găzduiește acțiunea cu 7 specialiști, care ajută la examinări și tratamente (aromaterapie, terapie electromagnetică și laser).