IFJÚSÁGI PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

Szép fogak, egészséges gyerekek – fogápoló program elemi iskolásoknak

Projekt időtartama
2013–2015
Projekt állapota
befejezett
Projektfelelős

2013-ban indítottuk a Szép fogak, egészséges gyerekek elnevezésű fogápolási projektünket. Célja a fogszuvasodás 50%-kal való csökkentése a 14 év alatti gyerekek körében, valamint a fogápolás, a szájhigiénia fontosságának tudatosítása a gyerekek, tanítók és a szülők körében.

A program egy többéves nemzetközi projekt (Global Grant – svédországi és hazai Rotary klubok között) udvarhelyi adaptációja, melybe 4 év alatt 9 iskola 67 osztályából összesen 1628 gyereket – Székelyudvarhely összes elemi osztályos tanulóját – vontunk be. A projekt keretén belül a diákok ingyenes fogászati felmérésben részesültek, fogkrém- és fogkefecsomagot kaptak, előadásokat hallgattak, filmeket tekintettek meg a helyes, szakszerű fogápolásról, a szájhigiénéről, valamint a fogak szempontjából is helyes, egészséges táplálkozásról.

A projekt leglényegesebb szakasza a felügyelet alatti fogmosás volt, otthon szülői, az iskolában pedig tanítói felügyelettel. Ezáltal a gyerekek hozzászoktak a rendszeres fog- ápoláshoz.

Résztvevők: diákok, tanítók, szülők, 16 MOGYE fogorvosi egyetemista, 11 székelyudvarhelyi önkéntes fogorvos, helyi média. Kiosztottunk több mint 16 000 fogkefét, 48 000 fogkrémet, valamint több ezer színes, játékos fogmosás-nyilvántartót.

A programban résztvevő fogorvosok:

• dr. Arros Réka
  • dr. Benedek Adrien