Sponsorizare

Rotary Club Odorheiu Secuiesc susține proiecte dedicate comunității si pentru acasta are nevoie de fonduri.

Fondul se bucură de o importantă facilitate fiscală: 20% din impozitul pe profit sau 0,75% din cifra de afaceri (minimul dintre cele două) pentru companiile care sunt impozitate pe profit SAU 20% din impozitul pe venit pentru companiile care sunt impozitate pe venit (microîntreprinderi).

Rotary Club Odorheiu Secuiesc este înregistrată în Registrul Entităților/Unităților de Cult la ANAF prin urmare sponsorizările făcute către asociație se pot bucura de facilitatea fiscală. Datele clubului, conturile bancare pot fi văzute aici.

Fiecare din noi ne-am construit viața în funcție de valorile și credințele noastre și suntem convinși că bunatatea este una din valorile fiecăruia din noi.

Pentru susținătorii cauzelor pe care familia clubului Rotary Club Odorheiu Secuiesc le desfășoară, vă puteți alătura și voi prin completarea contractului de sponsorizare și/sau a Formularului 230.

Cum poți sponsoriza ca persoană juridică?

1. Te rugăm să descarci contractul de sponsorizare fiscală precompletat cu datele noastre și să-l semnezi.
  2. Apoi trimite-ți către noi sau scanați-l și trimiteți prin e-mail.
    • Dacă ați trimis prin e-mail și doriți semnat și în original, te rugăm să menționezi în e-mail.
  3. Nu uita să faci transferul bancar în contul asociației.
  4. Te rugăm să menționezi numărul contractului în referința plății (detalii plată).