Szent Korona installáció

Projekt állapota
befejezett
Kapcsolattartó

Elekes Gyula képzőművész, az Udvarhely Kultúrájáért Egyesület vezetője a Hungarikum Bizottság, illetve a Rotary Club Székelyudvarhely támogatásával készítette el a Magyar Szent Korona felnagyított mását.

Ez a második Szent Korona alkotása, amiben a művész felhasználta a korábbi tapasztalatait, így az előzőnél strapabíróbb, fémszerkezetű, könnyen szét- és összeszerelhető változatot készített.

Egy olyan installációt alkotott, amibe be lehet sétálni és kívül-belül meg lehet tekinteni a korona részleteit, egy maradandó élményt szerezve azzal ahogy a nap átsüt az átlátszó lemezeken.
A korona talapzatán további érdekességek találhatóak.

A 2021 augusztusi bemutató óta a Magyar Szent Korona installáció bejárt számtalan anyaországi települést és nagy népszerűségnek örvend – az ottani Rotary klubok egymással versengenek, hogy egy időre elvihessék a saját városukba is.