IFJÚSÁGI PROJEKTEK ÉS PROGRAMOK

2007–2009
Projekt állapota
befejezett

A Moldvai Csángómagyarok Szövetsége elnökének megkeresésére felvállaltuk 2007 és 2009 között a Kárpátokon túl élő csángó magyar gyerekek vakációztatását.

A program keretén belül a városunkba érkező 48, 7-12 éves gyerek és két kísérő tanáruk az itt töltött egy hét alatt megismerkedtek Székelyudvarhely és környéke nevezetességeivel, kilátogattak Szejkefürdőre, majd autóbuszos kiránduláson vettek részt Farkaslaka–Korond–Parajd–Szováta útvonalon. A szentmisék sem maradtak ki a programból, valamint táncházban és kézműves-foglalkozásban is részük volt.

Több gyerekkel és családjukkal még ma is tartjuk a kapcsolatot.

Klubunk közreműködésével a Danubius Hotel Szováta évente egy-egy szovátai, Medve-tavi fürdőzést szervez, valamint ebédet is biztosít a csángó gyerekeknek.

Külső hivatkozás: